1/1

William Auld,  William Auld,
Du bist ein Meer  Vi estas maro

tradukita de Manfred Retzlaff

Du bist ein weites Meer, die Sterne leiten mich bis ans Ziel, wo ich dich finde; auf deines Schoßes Wogen will ich gleiten im Sturm dahin, dann wieder leicht im Winde ... Und meine Seele ist so froh, so heiter, sie trotzt der Kälte und den Wirbelwinden, auf deinen Wellen segeln will ich weiter, versinken endlich in des Meeres Gründen ..

Vi estas maro, kiun mi navigas

sen kompasnadlo, sed kun gvidaj steloj; sur via sino hula min kavigas ventegoj aŭ min lulas zefirpeloj ... Kaj malgraŭ fridoj, spite al la tromboj, animo mia ĝojas sur l’ ondaro: mi volas veli plu sur viaj ondoj, kaj fine droni, droni en la maro ..

Traduko de la Esperanta poemo “Vi estas maro” de William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1085-2185 (2014-08-06 14:02:40)

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11).

Arg-1085-2184 (2014-08-06 14:06:25)

Pri la verkinto vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ William_Auld .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1085&version-id=2185,2184