1/1

William Auld,  William Auld,
Vi estas maro  Du bist ein Meer

translated by Manfred Retzlaff

Vi estas maro, kiun mi navigas sen kompasnadlo, sed kun gvidaj steloj; sur via sino hula min kavigas ventegoj aŭ min lulas zefirpeloj ... Kaj malgraŭ fridoj, spite al la tromboj, animo mia ĝojas sur l’ ondaro: mi volas veli plu sur viaj ondoj, kaj fine droni, droni en la maro ..

Du bist ein weites Meer, die Sterne leiten

mich bis ans Ziel, wo ich dich finde; auf deines Schoßes Wogen will ich gleiten im Sturm dahin, dann wieder leicht im Winde ... Und meine Seele ist so froh, so heiter, sie trotzt der Kälte und den Wirbelwinden, auf deinen Wellen segeln will ich weiter, versinken endlich in des Meeres Gründen ..

Author of this Esperanto poem is William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11).

Arg-1085-2184 (2014-08-06 14:06:25)

Pri la verkinto vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ William_Auld .

Translation of the Esperanto poem “Vi estas maro” by William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11) into German by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1085-2185 (2014-08-06 14:02:40)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1085&version-id=,2184,2185