1/1

Theodor Storm,

Kristnaska kanto

tradukita de Manfredo Ratislavo

De la ĉielo ĝis la tero malsupren ridas milda stel’; de l’ abiar’ odor-aero blovadas spire tra l’ etero kaj nokte regas brila hel’.

Plenigas min ĝojiga timo. Ja estas nun la sankta hor’! Sonoras en la malproksimo preĝeja sonoril’. – Sen limo feliĉa estas mia kor’.

Min ree tenas sorĉo pia. Adore, mire staras mi, aperas al animo mia infana sonĝo idilia. Miraklo estas tio ĉi.

Traduko de la Germana poemo “Weihnachtslied” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-107-216 (2003-12-25 22:06:31)

http://www.poezio.net/version?poem-id=107&version-id=216