1/1

Karl Vanselow,

Niaj pensoj

Niaj pensoj en ĉi tiu Horo danke turnu sin Al la senmortulo, kiu Tiel pliriĉigis nin.

Alt-anima, alt-spirita, De la ter’ irinta for, Sed neniam forgesita, Ni vin tenas en la kor’, Sur la vojo al la celo Estu vi por ni modelo.

Senpaliĝa via nomo Lumu en radia bril’, Estu ĝi de hom’ al homo De la koroj kunigil’.

Helpu nia kuna far’, Ke la ebligilo de l’ kompreno, Via lingva dono sen kompar’, Servu por eterna beno Kaj feliĉo de l’ homar’.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Karl Vanselow (∗1877-03-20 – †1959-12-28).

Arg-1057-2142 (2014-06-20 21:35:58)

Tiu ĉi originale verkita poemo troviĝas en la poem-libreto “Nia Lingvo Esperanto”, eldonita mallonge post la jaro 1945 en la tiama usona sektoro de Berlino, de Karl Vanselow, dua serio, unua kajero. Pri Karl Vanselow vidu la retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Karl_Vanselow kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Karl_Vanselow , ankaŭ: http: // vanselow. wikispaces. com/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1057&version-id=2142