1/1

Justinus Kerner,

Konsolo de l’ poet’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Se ne miatombe Ploros karulin’, Tamen floroj roson Gutos ja sur ĝin.

Kvankam ne migranto Restas tie nun, Suben ja rigardas Nun al li la lun’.

Se ne plu pensadas Iu hom’ pri mi, Tamen ja memoras Arbareto ĉi.

Floroj kaj herbejo, Lun’ kaj arbaret’, Memorigas ili ^{2} Ja pri la poet’.

Traduko de la Germana poemo “Sängers Trost” de Justinus Kerner (∗1786-09-18 – †1862-02-21) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2014-05.

Arg-1052-2135 (2014-06-17 16:24:03)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1052&version-id=,2135

2aŭ:

memoradas ili