1/1

William Blake,  William Blake,
Love’s secret  La Sekreto de Amo

tradukita de Clarence Bicknell

Never seek to tell thy love, Love that never told can be; For the gentle wind doth move Silently, invisibly.

Ne esprimu vian amon; Amo estas nedirebla; La venteto dolĉe spiras En silento nevidebla.

I told my love, I told my love, I told her all my heart, Trembling, cold, in ghastly fears. Ah! she did depart!

Mian amon mi esprimis; Ĉion el la koro diris; Ŝi, malvarma kaj tremanta, Kun timego tuj foriris.

Soon after she was gone from me, A traveller came by, Silently, invisibly: He took her with a sigh.

Baldaŭ post foriro ŝia, Vojaĝanto tien venis; Nevidebla kaj silenta, Per ekĝem’ li ŝin forprenis.

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas William Blake (∗1757-11-28 – †1827-08-12).

Arg-1047-2123 (2014-06-08 19:13:41)

Tiu ĉi poemo troviĝas en http: // www. online-literature. com/ blake/ 621/ .

Traduko de la Angla poemo “Love’s secret” de William Blake (∗1757-11-28 – †1827-08-12) en Esperanton de Clarence Bicknell.

Arg-1047-2124 (2014-06-08 19:12:24)

Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Clarence_Bicknell .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1047&version-id=,2123,2124