1/2

Martin Rinckart,

Nun danku ni al Dio

tradukita de Clarence Bicknell

Nun danku ni al Dio Per mano, voĉo, koro! La tuta mondo ĝojas Pro lia granda gloro. De frua infaneco Li nin beninta estas, Kaj liaj amdonacoj Kun ni ankoraŭ restas.

Li gvidu nin konstante Sur tuta vivovojo, Benante niajn korojn Per paco kaj per ĝojo; Li ŝirmu de danĝero, Li donu korfavoron, Kaj de malbono gardu Nin nun kaj ĉiun horon.

Ho, estu niaj voĉoj Kun danko nun levataj Al Patro, Fil’, Spirito, Egale adorataj. De homoj sur la tero, Ĉielaj anĝelaroj, Al Dio sonu laŭdo Dum la eternaj jaroj.

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “Nun danket alle Gott” de Martin Rinckart (∗1586-04-24 – †1649-12-08) en Esperanton de Clarence Bicknell. Arg-1044-2120 (2014-06-08 10:55:18) Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Clarence_Bicknell .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1044&version-id=,2120