1/1

Martin Rinckart,  Martin Rinckart,
Nun danku ni al Dio  Nun danket alle Gott

tradukita de Clarence Bicknell

Nun danku ni al Dio Per mano, voĉo, koro! La tuta mondo ĝojas Pro lia granda gloro. De frua infaneco Li nin beninta estas, Kaj liaj amdonacoj Kun ni ankoraŭ restas.

Nun danket alle Gott

mit Herzen, Mund und Händen,

der große Dinge tut an uns und allen Enden, der uns von Mutterleib und Kindesbeinen an unzählig viel zugut und noch jetzund getan.

Li gvidu nin konstante Sur tuta vivovojo, Benante niajn korojn Per paco kaj per ĝojo; Li ŝirmu de danĝero, Li donu korfavoron, Kaj de malbono gardu Nin nun kaj ĉiun horon.

Der ewigreiche Gott

woll uns bei unserm Leben ein immer fröhlich Herz und edlen Frieden geben und uns in seiner Gnad erhalten fort und fort und uns aus aller Not erlösen hier und dort.

Ho, estu niaj voĉoj Kun danko nun levataj Al Patro, Fil’, Spirito, Egale adorataj. De homoj sur la tero, Ĉielaj anĝelaroj, Al Dio sonu laŭdo Dum la eternaj jaroj.

Lob, Ehr und Preis sei Gott, dem Vater und dem Sohne und dem, der beiden gleich im höchsten Himmelsthrone, dem dreimal einen Gott, wie es ursprünglich war und ist und bleiben wird jetzund und immerdar.

Traduko de la Germana poemo “Nun danket alle Gott” de Martin Rinckart (∗1586-04-24 – †1649-12-08) en Esperanton de Clarence Bicknell.

Arg-1044-2120 (2014-06-08 10:55:18)

Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Clarence_Bicknell .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Martin Rinckart (∗1586-04-24 – †1649-12-08), publikigita 1636.

Arg-1044-2119 (2014-06-08 10:57:54)

Tiu ĉi kanto-teksto troviĝas interalie en http: // www. lieder-archiv. de/ nun_danket_alle_ gott-notenblatt_300778. html . Tie estas indikitaj ankaŭ la muziknotoj. Pri la tradukinto vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Martin_Rinckart .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1044&version-id=,2120,2119