1/1

Михаил Лермонтов,  Михаил Лермонтов,
La anĝelo  Der Engel
translated by Boris Mirski  translated by N. N. 98

Kun kanto solena en nokta ĉiel’ Sin portis mirinda anĝel’; Kaj luno, kaj steloj, kaj nuboj en rond’ Atentis la himnon de l’ mond’.

Argiope information:

The view of this version is restricted. Presumably there are copyright issues.

Li kantis pri vivo sen zorga ĉagren’ Sub branĉoj de pura Eden’; Kaj laŭd’ al keruboj, al granda Sinjor’ Elflugis sincere el kor’.

En brakoj animon li portis al ter’, Al mond’ de malĝojo, mizer’; Kaj restis la kanto en juna anim’ Sen vorto, sen unu esprim’.

Kaj plena je stranga, mirinda dezir’ Ĝi vagis en mond’ de sopir’, Kaj tedis al ĝi post la kant’ de l’ eter’ La veaj motivoj de l’ ter’.

Translation of the Russian poem “Ангел” by Михаил Лермонтов (∗1814-10-15 – †1841-07-

27) into Esperanto by Boris Mirski.

Arg-1039-2113 (2014-06-03 11:55:42)

Tiu ĉi poem-esperantigo troviĝas en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Poezio/ lermontov/ angxelo. html .

Translation of the Russian poem “Ангел” by Михаил Лермонтов (∗1814-10-15 – †1841-07-

27) into German by N. N. 98.

Arg-1039-2112 (2014-06-03 17:30:50)

Tiu ĉi poem-germanigo troviĝas en la retejo http: // maschas-buch. blogspot. de/ 2011/ 09/ lermontov-der-engel. html . Vidu ankau: http: // home. arcor. de/ berick/ illeguan/ lermont1. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1039&version-id=2113,2112