1/1

Salomon Grenkamp-Kornfeld,

Deziro

Por mi bela estas mondo Kara estas la homar’; Sed nur ploras super l’ondo’ Malfeliĉa popolar’.

Kiam venos tempo paca? Venu ĝi jam baldaŭ, nun! Mond’ sanganta, militlaca: Ni laboru por farun’!

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Salomon Grenkamp-Kornfeld (civila nomo: Salomon Kornfeld, ∗1896 – †1943).

Arg-1038-2108 (2014-06-02 07:45:11)

Tiu ĉi poemo troviĝas en http: // eo. wikisource. org/ wiki/ Deziro_( Grenkamp) .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1038&version-id=,2108