1/2

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Convalle in rorata

tradukita de N. N. 95

Convalle in rorata, En, rota crepitat; Puella mi amata Hic iam non habitat.

Que fides erat pacta Donato anulo, Ab illa iam est fracta Cum dono aureo.

Cum lyra peragrare Nunc velim ultima Et cantica cantare, Adire ostia!

Nunc volem datis loris In atrox proelium, Ad ignes cubem foris Obscura nocte tum!

Cum crepant rotae tortae, Quid velim, nescio; Ac si occumbam morte, Sit quies subito.

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “In einem kühlen Grunde” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en la Latinan de N. N. 95. Arg-1035-2103 (2014-05-31 18:16:34) Tiu ĉi latinigo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ ineinemk. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1035&version-id=2103