1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

In frigida convalle

tradukita de N. N. 94

1. In frigida convalle Rota molaris it, Amata ibi degens Nostra evanuit.

2. Pollicita mi fidem Mi dedit annulum, Fide sed ista laesa, Fractum est vinculum.

3. Nunc ludens proficiscor In orbem maximum Et canto meos modos De domo ad domum.

4. Nunc in cruentam pugnam Eques citus volem, Obscura nocte circum Mutos ignes cubem!

5. Cum audio molarem, Ignoro quid faciam - Gratissimum est mori, Ut semper sileam.

Traduko de la Germana poemo “In einem kühlen Grunde” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en la Latinan de N. N. 94.

Arg-1035-2102 (2014-05-31 18:12:03)

Tiu ĉi latinigo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ ineinemk. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1035&version-id=,2102