1/1

N. N. 91,

Kara Bretonlando

übersetzt von Paul Bennemann

Kara Bretonlando, ĉu mi vin revidos, ĉu en dom’ la hejma iam ree sidos?

Kie poligono floras, freŝ-eriko bondoras — tien sopiradas ĉiam la malĝoja kor’!

Übersetzung des französischen Gedichtes “Chère Bretagne” von N. N. 91 ins Esperanto durch Paul Bennemann (∗1885-03.13 – †1954).

Arg-1031-2092 (2014-05-30 14:37:12)

Tiu ĉi kanto troviĝas en http: // kantaro. ikso. net/ kara_bretonlando . Ĝi troviĝas ankaŭ en la kantlibreto “Internacia Kantaro”, eldonita en 1922 de la eldonejo Ferdinand Hirt und Sohn en Lepsiko (Leipzig), Germanio. La kantojn kolektis kaj eldonis Paul Bennemann. Pri tiu vidu la vikepediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Paul_Bennemann .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1031&version-id=,2092