Inhaltsverzeichnis

Heinrich Heine, En dolĉega Maj’; Heinrich Heine, En Majo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Heinrich Heine, En dolĉega Maj’; Heinrich Heine, En Majo  2/2
Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
En dolĉega Maj’  En Majo
translated by Friedrich Pillath  translated by Manfredo Ratislavo

Printempe en dolĉega Maj’, Dum la burĝonoj krevis, El mia koro ĝerme Amsento sin eklevis.

En Majo, kiam ĉiuj Burĝonoj malfermiĝis, La amo kiel floro En mia kor’ estiĝis.

Printempe en dolĉega Maj’, Dum birda kanto sonis, De l’ kora mi sopiro Konfeson al ŝi donis.

En Majo, kiam ĉiuj Birdetoj sin aŭdigis, Al ŝi deziron mian Sopiran mi sciigis.

Translation of the German poem “Im Mai” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-

17) into Esperanto by Friedrich Pillath (†1932-04.03).

Arg-203-434 (2015-04-09 15:05:52)

Tiu ĉi traduko aperis en Elektitaj Poemoj, Berlin: Esperanto-Verlag Friedrich Ellersiek (2a eldono), 1920, p. 13. La origina germana-lingva versio troviĝas en la �Libro de la kantoj“, sekcio �Lirika intermezo“ (1822 - 1823), n-ro I. Pri F. Pillath vidu ankaŭ la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Friedrich_Pillath .

Translation of the German poem “Im Mai” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1982-11-14.

MR-002-4 / Arg-203-403 (2004-04-05 20:37:00)

La poemo troviĝas en la �Libro de la kantoj“, sekcio �Lirika intermezo“ (1822 - 1823), n-ro I.

http://www.poezio.net/version?poem-id=203&version-id=434,403