1/1

Robert Burns,

Ye banks and braes o’ bonnie Doon

Ye banks and braes o’ bonnie Doon How ye can bloom so fresh and fair How can ye chant ye little birds And I sae weary fu’ o’ care

Ye’ll break my heart ye warbling birds That wantons thro’ the flowering thorn Ye mind me o’ departed joys Departed never to return

Oft hae I rov’d by bonnie Doon To see the rose and woodbine twine And ilka bird sang o’ its love And fondly sae did I o’ mine

Wi’ lightsome heart I pu’d a rose Fu’ sweet upon its thorny tree But my false lover stole my rose But ah! She left the thorn wi’ me

Verkinto de tiu ĉi Scottish poemo estas Robert Burns (∗1759-01-25 – †1796-07-21).

Arg-1024-2075 (2014-05-24 14:23:26)

La teksto de la poemo troviĝas en http: // www. darachweb. net/ SongLyrics/ YeBanksAndBraes. html . Pri la poeto Robert Burns vidu la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Robert_Burns .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1024&version-id=,2075