1/2

Johann Wolfgang von Goethe,

La rozeto

tradukita de Ludwig Lazarus Zamenhof

Knabo vidis – jen rozeto Sur la kampo staras; Bela, juna la floreto … Vive kuras la knabeto, Ĝojas, miras, flaras. Sur la kampo la rozet’ Kiel infanet’.

Knabo diris : � mi eltiros Belulinon mian �; Floro diris : � vi foriros, – Per pikiloj mi disŝiros Tuj la manon vian �. Sur la kampo la rozet’ Kiel infanet’.

La sovaĝa knab’ ridante La rozeton prenis, – La floreto batalante Sin defendis pikadante, Sed la sorto venis. Sur la kampo la rozet’ Kiel infanet’.

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “Heidenröslein” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14). Arg-1022-2070 (2014-05-23 12:25:14) Tiu ĉi Zamenhofa poem-traduko troviĝas en http: // edu. i-lo. tarnow. pl/ esp/ lern/ librejo/ 0012/ 0008. php .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1022&version-id=2070