1/2

Wilhelm Hauff,

Stans solus nocte media

tradukita de N. N. 89

Stans solus nocte media Transquilla in custodia Longinquae carae memini, Si manserit fidelis mi.

Eunti ad exercitum Quam ardens dedit osculum! Galerum ornans fasciis Amplexa est cum lacrimis.

Me usque illa diligit; Hinc gaudium mi obvenit. Cor ardet nocte frigida Carissimae memoria.

Nunc ad candorem luminis In cellam tuam forte is, Adoras prece Dominum Recordans amicissimum.

Sin maesta fundis lacrimas, Afflictum me existimas: Sum in tutela Domini, Qui favet fido militi.

…

2/2

Exactam post vigiliam Succedent in custodiam; Tu dormi in cubiculo, Momento mei somnio!

Traduko de la Germana poemo “Treue Liebe” de Wilhelm Hauff (∗1802-11-29 – †1827-11-18) en la Latinan de N. N. 89.

Arg-1012-2051 (2014-05-17 18:32:27)