1/1

N. N. 88,

Tam na górze jawor stoi,

Tam na górze jawor stoi, jawor zielonieńki. Ginie kozak w cudzej stronie, kozak młodziusieńki.

�Ginę, ginęw cudzej stronie, śmierć mi oczy tuli, proszęciebie, moja miła, donieś to matuli.”

Przyszła matka, przyszła matka, przyszła matuleńka, obróciła blade lica przeciw synaleńka:

�Otó ż widzisz, mój syneczku, moje drogie dziecię! Nie słuchałeś ojca, matki, takie ż twoje życie.”

�Proszęmatko, proszęmatko, pięknie pochowajcie, niech we wszystkie bijądzwony, w organ mi zagrajcie,

niechaj tylko nie chowają cmentarniane diaki, jeno same ukraińskie grzebiąmnie kozaki.”

Verkinto de tiu ĉi Pola poemo estas N. N. 88.

Arg-1011-2047 (2014-05-17 11:43:04)

La teksto troviĝas interlie en http: // www. bibliotekapiosenki. pl/ Tam_na_gorze_jawor_stoi , varianto 2. La melodion verkis Stanisław Moniuszko, pri tiu vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ StanisЕ�aw_Moniuszko .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1011&version-id=,2047