1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Melankolio

tradukita de Henryk Wenzel

Mi vagis boske, vale en tarda frisko for, ploremis akvofale profunde en la kor’.

Kaj el pratempaj fruoj vekiĝe val’ salutis kvazaŭ de foraj fluoj, kiujn la nokt’ englutis.

La suno dronis fore, apenaŭ brizo ventis, maldormis mi dumhore, solece kamp’ silentis.

Traduko de la Germana poemo “Wehmut” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Henryk Wenzel.

Arg-1006-2035 (2014-05-11 12:06:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1006&version-id=,2035